Klimatyzacja

Klimatyzacja

Najistotniejszą funkcją klimatyzacji jest utrzymanie odpowiedniego obiegu  powietrza w pomieszczeniu, zakresu temperatur oraz warunków klimatycznych. W ofercie firmy znajduje się klimatyzacja typu: Split ( do jednego pomieszczenia), Multi Split ( do kilku pomieszczeń), VRF/VRV (system o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego).

 

W ofercie:

Systemy VRF/VRV

Dla klimatyzacji większych obiektów, idealnym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem są systemy VRF. Umożliwiają one budowanie rozległych systemów, kilkudziesięciometrowe różnice wysokości pomiędzy jednostką zewnętrzną, a wewnętrznymi oraz największy wybór jednostek wewnętrznych. System VRF umożliwią podłączenie bardzo dużej ilości jednostek wewnętrznych oraz wiele możliwości sterowania (np. sterowanie centralne przez Internet Explorer z dowolnego miejsca na świecie).

 

 

Systemy Split/ Multi

Systemy split charakteryzują się tym, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączona jest jedna  jednostka wewnętrzna, natomiast systemy multisplit charakteryzują się tym, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych, które można umieścić w różnych pomieszczeniach. Pracą tego typu klimatyzacji można sterować za pomocą pilotów – do każdej jednostki wewnętrznej jest osobny pilot. Zaletą multisplitów jest to, że tylko jeden agregat potrzebny jest do obsługi wielu jednostek wewnętrznych, co zmniejsza koszty zakupu klimatyzatora. Tego typu system znajduje zastosowanie przede wszystkim w budynkach gdzie potrzebujemy schłodzić parę pomieszczeń.

 

  • Klimatyzacja ścienna

Jednostki naścienne to najczęściej instalowany typ klimatyzacji. Znaleźć je możemy np. w biurach, mieszkaniach, małych sklepach, czy gabinetach lekarskich. Klimatyzacja naścienna posiada bardzo bogaty zestaw filtrów zawartych w urządzeniu. Pozwalają one utrzymać czystość powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Zaawansowana technologia wykonywania urządzenia pozwala uzyskać nawet pięciokrotną sprawność kompresora. Ruchoma klapa oraz pionowe żaluzje dają możliwość dowolnego ukierunkowania powietrza spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

  • Klimatyzacja kasetonowa

Stacje benzynowe, sklepy, restauracje, salony samochodowe, czy duże powierzchnie biurowe to typowe miejsca, gdzie spotyka się klimatyzatory kasetonowe. Dzięki znormalizowanym rozmiarom jednostek wewnętrznych pasują one do typowych rozwiązań stosowanych przy konstrukcji sufitów podwieszanych. Klimatyzacja kasetonowa rozprowadza powietrze w czterech kierunkach, dzięki czemu pomieszczenie jest klimatyzowane równomiernie i komfortowo. Jednostki te można obsługiwać zarówno sterownikiem przewodowym umieszczonym na ścianie, jak i bezprzewodowym pilotem.

  • Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzatory kanałowe to idealne rozwiązanie do dużych obiektów użytkowych, obiektów przemysłowych, czy hal handlowych. Urządzenia te dysponują dużymi mocami, dzięki czemu mogą pracować w pomieszczeniach o wielkości aż do 1200 m2. Korzystając z klimatyzatora w rozbudowanym systemie wentylacji uzyskujemy możliwość wymiany powietrza w pomieszczeniu na świeże, czy np. odzysku ciepła z pomieszczeń (rekuperacja). Zabudowane urządzenie jest praktycznie niewidoczne, dzięki czemu nie koliduje ze stylistyką wnętrza.

 

  • Klimatyzacja podsufitowa

Klimatyzator podsufitowy to idealne rozwiązanie dla obiektów, gdzie zabudowa ścian (np. regały sklepowe) uniemożliwiają zastosowanie jednostki naściennej. Dzięki swojej konstrukcji jednostki podsufitowe sprawdzają się w trudnych warunkach, np. w pomieszczeniach o dużym stopniu zabrudzenia powietrza lub tam gdzie potrzebny jest wysoki przepływ powietrza przez urządzenie. Budowa klimatyzatora umożliwia prosty dostęp do filtrów powietrza, ułatwiając utrzymanie urządzenia w czystości. Sterowanie może być realizowane podobnie jak w jednostkach kasetonowych poprzez sterownik przewodowy montowany na ścianie lub bezprzewodowego pilota.

 

Pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które ma za zadanie podniesienie temperatury niskiej do wyższej. Wykorzystuje się je do ogrzewania różnych budynków. W pompach ciepła jako czynnik roboczy wykorzystuje się gaz, który skrapla się przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Aby uzyskać ciepło w tym procesie, pobiera się je z tak zwanego dolnego źródła, może nim być powietrze, grunt oraz zbiornik wodny, który może znajdować się na powierzchni ziemi lub pod nią.

  • Danfoss
  • Fujitsu
  • MDV

 

Gwarantujemy profesjonalne doradztwo, montaż oraz serwis urządzeń.